Steaua a remizat 1-1 cu Jablonec in Antalya

Steaua nu a reusit sa convinga nici in ultimul test dinaintea confruntarii cu Ajax din Europa League: a remizat doar, 1-1 in compania cehilor de la Jablonec, in amicalul din Antalya.

Pentru ‘ros-albastrii’ a marcat Iancu in minutul 70 si adversarii au egalat peste doar 5 minute. Laurentiu Reghecampf a trimis in teren cel mai bun 11: Tatarusanu portar, Rapa, Gardos, Chiriches si Latovlevici fundasi, Bourceanu si Pintilii la inchidere, iar Adi Popa, Tatu si Chipciu l-au ajutat in atac pe Rusescu. S-au mai facut pe parcurs 8 schimbari. In Spania la Marbella, campioana CFR Cluj i-a invins cu 3-0 pe brazilienii de la Atletico Paranaense. Fara spectatori si presa in tribune, la cererea antrenorului Paulo Sergio, au marcat Hora de doua ori si Vasile Maftei. Amintim, joi seara, in 16-imile Europa League: CFR o intalneste pe Internazionale Milano si Steaua pe Ajax Amsterdam.