Confidenţialitate


România în Direct: Protestele taximetriștilor. Ar trebui limitat transportul alternativ? | VIDEO


România în Direct: Protestele taximetriștilor. Ar trebui limitat transportul alternativ? | VIDEO

Marile orașe ale României au fost blocate ieri de taximetriști care cer autorităților un tratament egal în competiția cu marile companii de ride-sharing.

Aceștia vor limitarea numărului de mașini care fac ride-sharing, dar și eliminarea tarifelor dinamice sau plata taxelor în România.

Guvernul a anunțat că a luat act de cererile taximetriștilor, dar a cerut un termen de o lună pentru a le analiza revendicările. Protestele taximetriștilor vor continua până la rezolvarea situației.

Ar trebui limitat ride sharing-ul în marile orașe? Ce preferați: taxi sau transport alternativ? S-au îmbunătățit serviciile de când ride sharing-ul funcționează în România?

Participă la emisiune sunând la numărul de telefon +40 372.069.599.

Ascultă mai jos cea mai recentă ediție România în Direct:

PODCAST
EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Foto: Shutterstock


Ultimele stiri
În Bucovina, măștile populare animă aproape toate obiceiurile de iarnă

Obiceiuri de Crăciun în Muntenia. Brezaia și jocul ursului

Obiceiuri de Crăciun, în Moldova. Îmblânzirea anului ce vine și a „Urșilor de la Comănești”. Alungarea duhurilor rele…

Obiceiuri de Crăciun, în Crișana. Prin ce se deosebește Turca din Bihor față de cea din alte zone…

Obiceiuri de Crăciun, în Oltenia. Ce presupun Viflaimul din Dolj, Vasilca și scormonitul în foc | AUDIO

24 decembrie, Ajunul Crăciunului. Colindatul și alte obiceiuri la români

Constanța: Protest al angajaților CT Bus și al altor constănțeni în fața primăriei, în ziua aprobării unor taxe…

Sibiu: Incident la un hotel din municipiu. Tavanul de deasupra unei piscine s-a prăbușit peste persoanele aflate în…

Ce tradiții mai respectă de Crăciun unii bucureșteni și ce e cel mai important pentru ei în această…

Programa la Limba și literatura română pentru clasa a IX-a a fost revizuită și prezentată la Ministerul Educației.…