România a învins Armenia cu 5-0 în preliminariile Cupei Mondiale

Echipa națională de fotbal a câștigat categoric al 2-lea meci al campaniei de calificare la Cupa Mondială din 2018: 5-0 în deplasare în Armenia.

“Tricolorii” au deschis scorul prin Stancu din penalty în minutul 4, după ce Malakian a comis henț în careu și a fost eliminat. Adi Popa a făcut 2-0 în minutul 10, apoi Răzvan Marin a înscris la debutul său la națională, în minutul 12, cu un șut de la marginea careului. Stanciu a punctat pentru 4-0 în minutul 29, iar după pauză a mai înscris doar Chipciu, din pasa aceluiași Răzvan Marin – fiul fostului fotbalist stelist Petre Marin.

Amintim, România a remizat 1-1 cu Muntenegru la București, iar marți va juca din nou în deplasare în Kazahstan, de la ora 19:00. Sâmbătă seară și Muntenegru a învins tot cu 5-0 Kazahstanul, pe teren propriu.