Rațiunea Zilei, de Cătălin Striblea: Naționala de tineret a României s-a calificat la Euro după un meci controversat | VIDEO

Naționala ”mică”, antrenată de Adrian Mutu, s-a calificat la Campionatul European după un egal, 1-1, cu Danemarca.

România a fost condusă, iar după ce-a egalat, ultimele minute ale meciului au fost cel puțin ciudate.

Jucătorii români au pasat minute în șir fără a fi atacați de adversar, dar și fără o intenție vizibilă de a ataca poarta.

Jocul lipsit de intensitate nu a fost întrerupt astfel încât nu au putut avea loc nici schimbări.

Antrenorul Adrian Mutu spune că aceasta a fost tactica cerută de el.

Cătălin Striblea are însă un semn de întrebare.

Rațiunea Zilei, de Cătălin Striblea, este de luni până vineri pe frecvențele Europa FM în emisiunea Drum cu Prioritate cu Radu Constantinescu, de la 15:25.

O puteți găsi pe www.europafm.ro și sub formă de podcast, accesibil inclusiv în Aplicația Europa FM, iTunes și Spotify, dar și sub formă de episoade video direct pe canalul de YouTube Europa FM.