Rapid – FC Botosani 5-4

Antrenorul Ionel Ganea a spus ca luni a testat 20 de jucatori la executarea loviturilor de la 11 metri iar aseara cei mai buni 5 au fost primii pe lista si niciunul nu a ratat.

Intr-un alt meci intre echipe din Liga Intai, ASA tg Mures a trecut cu 4-1 de Concordia Chiajna, care a deschis scorul in deplasare in minutul 5 dar pana la pauza era condusa cu 3-1. Ousmane N’Doye a marcat al 6-lea gol al sezonului pentru mureseni, ceilalti marcatori fiind Axente cu o dubla si Amauri.

Prima surpriza a saisprezecimilor Cupei a fost furnizata de Rapid CFR Suceava, care a eliminat-o pe Gaz Metan Medias, 1-0 dupa prelungiri. Tot ieri, CSMS Iasi a invins-o cu 1-0 pe CSM Ramnicu Valcea, Otelul Galati a trecut cu acelasi scor de CF Braila iar Pandurii Tg Jiu a castigat cu 2-1in deplasare la Soimii Pâncota. Runda continua astazi cu alte 5 meciuri si se va incheia maine.