FCSB-Lask se joacă joi seară, de la ora 21:30, pe stadionul Steaua. Elias Charalambous: Vrem din tot sufletul să ajungem în Europa League | AUDIO

Meci cu miză mare joi seară, 29 august, pentru FCSB. Joacă acasă, pe stadionul Steaua, cu Lask. O victorie îi trimite pe roș-albaștri în Europa League.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Meciul tur – FCSB – Lask – s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Pentru FCSB a marcat David Minculescu în minutul 45 + 2. Returul este șansa roș-albaștrilor să revină în a doua competiție europeană după o pauză de șase ani.

„E ca o finală pentru noi. Vrem din tot sufletul să trecem de acest meci și să ajungem în Europa League”, spune antrenorul Elias Charalambous.

În sezonul 2017-2018, în Europa League, FCSB a fost eliminată în șaisprezecimi de către Lazio cu scorul de 2-5. Dacă nu reușește să câștige joi seară, FCSB merge în Conference League.

Partida se joacă pe stadionul Steaua, iar casa de bilete va fi deschisă până la începerea meciului, ora 21:30. Accesul spectatorilor se poate face de la ora 19:00 anunță clubul pe pagina de Facebook.

Sursa foto: Facebook / FCSB