FCSB s-a calificat în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, după 1-0 cu Maccabi Tel Aviv | AUDIO

FCSB, calificată dramatic în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, după 1-0 cu Maccabi Tel Aviv. Meciul a avut loc miercuri seară, 31 iulie, în Budapesta. După 1-1 la Bucureşti, campioana României a câştigat în Ungaria printr-un gol marcat în minutul 90.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

FCSB a dat lovitura pe contraatac în ultimul minut al timpului regulamentar, evitând prelungirile în meciul care a fost transmis în direct de Antena 1.

Acesta este primul gol marcat de William Baeten pentru roş-albaştri.

FCSB s-a impus astfel la capătul unui meci pe care l-a controlat în cea mai mare parte şi în care şi-a creat mai multe ocazii.

FCSB, care şi-a asigurat prezenţa în grupele unei competiţii europene prin această calificare, va juca în turul al treilea preliminar contra campioanei Cehiei, Sparta Praga.

Campioana României va juca prima manşă în deplasare, pe 6 sau 7 august, iar revanşa ar avea loc la Bucureşti, pe 13 august.

Sursa foto: Facebook / FCSB