EURO 2024. Belgia-România: 2-0, scor final. Un gol al Belgiei este anulat | UPDATE 3

Scor final în meciul Belgia-România: 2-0. Golurile belgienilor au fost marcate în minutele 2 și 80. Un gol marcat de Lukaku în minutul 63 a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Fanii echipei naționale, prezenți în număr foarte mare în tribunele stadionului RheinEnergieStadion din Köln, i-au încurajat pe elevii lui Edi Iordănescu pe toată durata partidei.

România va juca următorul meci din grupa E cu Slovacia, miercuri, 26.06.2024, de la ora 19:00 ( ora României).

UPDATE minutul 80. Belgia-România: 2-0

Belgia își mărește avantajul prin golul lui De Bruyne înscris în minutul 80.

UPDATE minutul 63. Belgia-România: 1-0

Belgia înscrie iar în minutul 63, prin Lukaku, dar golul este anulat de arbitru.

MINUTUL 2 al partidei. Belgia – România: 1-0

Belgia înscrie primul gol din partida care are loc pe stadionul RheinEnergieStadion din Köln. Golul a fost de Tielemans înscris în minutul 2 al partidei.

Partida a început la ora locală 21:00 ( 22:00 ora României). Pentru România este al doilea meci din grupa E după cel cu Ucraina, câștigat cu scorul de 3-0.