Euro 2024. Accidentare gravă în timpul meciului Ungaria-Scoția, după ce atacantul maghiar Barnabaș Varga s-a ciocnit de portarul Scoției și a suferit o fractură facială | AUDIO

Accidentare gravă la EURO. În meciul Ungaria-Scoția de ieri seară atacantul maghiar Barnabaș Varga a părăsit terenul pe targă după ce s-a lovit de portarul Scoției. Sportivul a suferit o fractură facială, dar este în afara pericolului.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Accidentarea a avut loc în repriza a doua a meciului dintre Scoția și Ungaria. Atacantul maghiar Barnabas Varga a sărit pentru o lovitură de cap și a aterizat pe spate după ce s-a ciocnit de portarul Scoției.

Au fost momente de panică pe stadion. Atacantul a fost scos de pe teren de echipa medicală pe targă în aplauzele celor din tribună. Medicii au întins cearşafuri în jurul zonei în care se afla jucătorul maghiar.

La conferința de presă de după meci, selecționerul Ungariei, Marco Rossi, a declarat că jucătorul este în afara oricărui pericol. Cel mai probabil fotbalistul va fi operat în curând pentru că a suferit o fractură în zona feței.

Meciul s-a încheiat cu o victorie pentru Ungaria, scor 1-0 cu un gol marcat în prelungiri.

Sursa foto: Shutterstock