Concordia Chiajna – Steaua 1-4

La fel ca acum 10 zile cand au castigat cu 4-0 restanta din Ghencea, ros-albastri au deschis repede scorul, prin Chipciu, in minutul 7. Sanmartean a tarnsformat un penalty, 10 minute mai tarziu. In repriza secunda Stanciu a executat impecabil o lovitura libera si a facut 3-0 iar in final a ratat un penalty, scos de autorul golului 4, Piovaccari.Pappasterianos a marcat pentru Concordia in prelungiri.

Aseara , in ultimul meci al etapei a 20-a, Poli Timisoara a castigat cu 1-0 in deplasare la Gaz Metan Medias. Gazdele au evoluat in inferioritate numerica practic tot meciul – capitanul Todea a fost eliminat din minutul 3 pentru ca a lovit cu cotul un adversar. Portarul Timisoarei , veteranul Nuno Claro a fost eroul partidei: a aparat doua lovituri de la 11 metri in interval de 5 minute, prima executata de Bawab in minutul 73 apoi pe cea a lui Ciprian Petre. Ulterior banatenii au reusit sa dea lovitura in minutul 88, prin Florin Nanu.

Sa mai spunem ca tot ieri Ceahlaul Piatra Neamt si U Cluj au remizat 1-1. Si aici gazdele au jucat in 10 dar din minutul 66 cand Golubovici a primit al doilea galben.