Confidenţialitate


Ce drumuri naţionale rămân închise luni din cauza zăpezii


Luni, la prânz, a fost reluată circulaţia rutieră pe Autostrada A2, sectorul Bucureşti –Lehliu, în ambele sensuri, cu precizarea că traficul se desfăşoară controlat, cu echipaje de poliţie care însoţesc coloanele de autovehicule. Este în continuare închis tronsonul Lehliu – Feteşti al acestei autostrăzi.

În judeţul Brăila, au fost deschise DN21Bărăganu – Brăila şi DN2B Buzău-Brăila, cu precizarea că traficul rutier se desfăşoară controlat, în coloane de câte 30 – 40 de autovehicule, însoţite de echipaje de poliţie.

În judeţul Buzău, a fost deschis DN2 Buzău –Râmnicu Sărat şi DN2C Costești (jud.Buzău) – Grivița (jud. Ialomița).

Rămân închise următoarele tronsoane de drumuri naţionale :

–          DN23A Gologanu – Ciorăști (județulVrancea);

–          DN11A B ârlad(județul Vaslui) – Podu Turcului (județul Bacău) ;

–          DN24A Murgeni – Berezeni – Huși (județulVaslui);

–          DN26 Murgeni – B lăgești (județul Vaslui);

–          DN3 Lehliu (jud. Călărași) – Călărași (jud. Călărași) – Ostrov (jud. Constanța) – Băneasa (jud. Constanța) ;

–          DN22D Măcin – Cerna (județul Tulcea);

–          DN22F Horia – Nalbant (județul Tulcea);

–          DN22A petronsoanele Topolog (jud. Tulcea) – Hârșova (jud. Constanța) şi Cataloi – Nicolae Bălcescu (jud.Tulcea) ;

–          DN22 petronsoanele Râmnicu Sărat (jud.Buzău) – Brăila (jud. Brăila) ,  Baia (jud. Tulcea) – Sibioara(jud. Constanța) şi Isaccea – Somova (jud.Tulcea);

–          DN2A Hârșova (jud. Constanța) –Mihail Kogălniceanu (jud. Constanța) ;

–          DN21A Bărăganul(județul Brăila) – Țăndărei (județul Ialomița) ;

–          DN2C Costești (jud. Buzău) – Grivița (jud. Ialomița) ;

–          DN23B Măicănești (jud. Vrancea) – Ciorăști (jud. Vrancea);

–          DN2N Bogza (jud. Vrancea) – Dumbrăveni (jud. Vrancea);

–          DN3A Lehliu-Gară (jud. Călărași) – Fetești (jud. Ialomița) ;

–          DN3B Fetești– intersecție cu DN2A;

–          DN24D Cuca (jud. Galați) – Tulucești (jud.Galați).

În judeţul Vaslui, pe DN24A Simila – Murgeni semenţine restricţia de tonaj pentru autovehiculele cu masa totală maximă autorizată mai mare sau egală cu 3,5 tone.

Din cauza căderilor de pietre de pe versanți, traficul rutier este în continuare întrerupt pe DN57 Cozla – Șvinița,în județul Caraș-Severin.


Ultimele stiri
Constanța: Protest al angajaților CT Bus și al altor constănțeni în fața primăriei, în ziua aprobării unor taxe…

Sibiu: Incident la un hotel din municipiu. Tavanul de deasupra unei piscine s-a prăbușit peste persoanele aflate în…

Ce tradiții mai respectă de Crăciun unii bucureșteni și ce e cel mai important pentru ei în această…

Programa la Limba și literatura română pentru clasa a IX-a a fost revizuită și prezentată la Ministerul Educației.…

Vrancea: Accident rutier pe A7, la mai puțin de două ore de la deschiderea circulației pe tronsonul Focșani-Adjud.…

Radu Miruță și Irineu Darău au depus jurămintele de învestitură în funcțiile de ministru al Apărării, respectiv ministru…

ANM: Ninsori la Bucureşti, în Noaptea de Ajun; stratul de zăpadă estimat este de 3…6 cm,temporar ninsoarea va…

Regatul Unit: Anul 2025, pe cale să doboare recordul de căldură

MApN: Noi atacuri cu drone în Ucraina, lângă România | A fost emis mesaj RO-ALERT | AUDIO

Comitetul pentru analiza legilor Justiţiei se reuneşte marţi, la Palatul Victoria